Witajcie, kochani czytelnicy! Dziś przychodzę do Was z najnowszą prognozą pogody prosto z Dziwnowa. Jak dobrze wiecie, marzec to miesiąc, który może nas zaskakiwać pogodowo na każdym kroku. Czy i tym razem nas zaskoczył? Przekonajmy się!

Aktualnie w Dziwnowie panuje prawdziwie pochmurna aura. Termometry pokazują temperatury oscylujące wokół 2°C odczuwalnych, ale to dopiero początek naszej pogodowej opowieści. W ciągu dnia temperatura będzie stopniowo wzrastać, osiągając maksymalnie 6°C odczuwalnych, by wieczorem ponownie opaść do wartości w okolicach 0°C​​​​. Warto zauważyć, że niezmiennie przez cały dzień towarzyszyć nam będzie pochmurne niebo, z zachmurzeniem sięgającym nawet 100%. Czy to jednak powód, by rezygnować z planów? Zdecydowanie nie!

Co ciekawe, mimo tak dużej ilości chmur nad naszymi głowami, prognozy nie przewidują opadów. Wilgotność powietrza będzie stopniowo rosła od 58% w południe do około 77% wieczorem, co może wpłynąć na odczucie chłodu na zewnątrz. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągający do 22 km/h, co przy takiej temperaturze odczuwalnej może sprawić, że na spacery lepiej zabrać ze sobą cieplejszą kurtkę​​​​.

Jutro, 20 marca, zapowiada się podobnie – cały dzień będzie pochmurny z temperaturami wzrastającymi od 2°C odczuwalnych w nocy do około 11°C odczuwalnych w ciągu dnia. Tak jak dzisiaj, nie są przewidziane opady, a wiatr utrzyma swoją siłę. Wydaje się, że marzec postanowił nas oszczędzić i oferuje nam stosunkowo spokojną, choć nieco monotonną aurę.

Pogoda, choć nie rozpieszcza nas słońcem, nie jest też przesadnie niegościnna. Dziwnów, z jego malowniczymi krajobrazami i nadmorską bryzą, nawet w pochmurny dzień potrafi zauroczyć. Pamiętajmy, że każda pogoda jest dobra, by odkrywać piękno naszego kraju. Więc załóżcie ciepłe swetry, chwyćcie za parasol na wszelki wypadek i nie dajcie się zatrzymać domowym zaciszem. Przygoda czeka za rogiem, a Dziwnów zawsze ma coś pięknego do zaoferowania, bez względu na pogodę!

Do zobaczenia na szlaku lub nad brzegiem morza – nie zapomnijcie podzielić się swoimi wrażeniami i zdjęciami. Marzec w Dziwnowie może być pochmurny, ale zawsze jest pełen niespodzianek. Cieszmy się każdą chwilą, niezależnie od pogody!

Pogoda w Dziwnowie to prawdziwy przykład marcowej zmienności. Mimo braku słońca, zachęcam Was do aktywnego spędzania czasu i odkrywania uroków tego miejsca. W końcu, jak mówi stare przysłowie, nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania.